GN Weekend '26
Fredag ettermiddag den 25. september freste ungdommene opp til Liland Leirsted. Etter en god fredagstaco var ungdommene klare for helgens første møte. Atle Grødem sparket i gang helgens tema, «En treenig Gud». Gjennom resten av helgen fikk vi høre fra Kaisa Braut, Mathilde Stokka Andersen og Jonas Dyngeland, som delte hver sin del i talerserien. På alle møtene gjennom helgen ble bønnevandringen godt brukt, ungdommene stod i kø for å tenne lys, og flere gikk til forbønn.
Helgen var preget av høyt tempo og mye aktivitet. Det var alt fra volleyball og stikkball nede i gymsalen til elgjakt og silent disco på kveldene. Samtidig var det også rom for litt roligere aktiviteter som eldrebingo, brettspill og hekling.
Selv om helgen var fylt meg god stemning, og masse tull og tøys, var nok delekvelden på lørdagskvelden et høydepunkt for mange. Her var det flere frimodige ungdommer som delte både sårbart og ærlig og vi merket at Gud var til stede i rommet. Et stikkord som oppsummerer kvelden godt, er «takknemlighet».
Weekend har vist at vi kan ha det gøy sammen, finne på masse tull, men at Gud fortsatt er til stede i alt dette kaoset og møter ungdommene der de er. I løpet av helgen har ungdommene fått muligheten til å bygge dypere relasjoner til hverandre, styrke felleskap og utvikle sin personlige relasjon til Gud!
Takk for i år, Liland!
